Konsultacje i doradztwo psychologiczne

Nie wszystkie problemy wymagają terapii psychologicznej. Wiele z nich można rozwiązać dzięki pojedynczym konsultacjom, interwencjom, poradom psychologicznym.Czasami terapeutycznie działa na nas pomoc w zdefiniowaniu trudności, rozpoznaniu emocji i  ich akceptacji. To przynosi ulgę psychiczną. Poznanie psychologicznych mechanizmów naszego działania zwiększa samoświadomość i daje przestrzeń do poradzenia sobie z daną trudnością. 
Pierwsze spotkanie zawsze ma charakter konsultacji, podczas której klient opisuje ważną dla niego sprawę. Potem wspólnie z psychologiem decyduje do co dalej.

Coaching czyli od problemu do celu (Life Coaching, Coaching Relacji, Grupowy Coaching Relacji)

Coaching wywodzi się z nurtu psychologii poznawczo-behawioralnej.  Nie jest terapią i nie polega na doradzaniu. Opowiadając o swoim problemie klient formułuje cele i wyznacza plan działania. Coach zadaje mu pytania, które pozwalają uświadomić sobie wiele ważnych aspektów i samodzielnym zaplanowaniu działania. Coaching jest skuteczny dla osób refleksyjnych, otwartych na zmianę i gotowych do działania. Coach pomaga odkryć istotę trudności klienta, wspiera go w uruchamianiu swoich mocnych stron i towarzyszy w przejściu przez zmiany życiowe.  

Kiedy Coaching?

Relacje uczuciowe, związki

Jeśli od dłuższego czasu borykasz się z samotnością albo konfliktami w związku i chcesz to zmienić.

Kariera, finanse

Jeśli nie czujesz zadowolenia ze swojej pracy lub sytuacji finansowej. Nie wiesz jak zabrać się do zmian. Próbujesz osiągnąć bezskutecznie pewien cel lub zadanie.

Rozwój osobisty

Jeśli chcesz odkryć swoją misję życiową, wzmocnić poczucie szczęścia , samoocenę, zrealizować ważny cel. Być może chcesz wyjechać w podróż życia, schudnąć, rzucić palenie - nie wiesz jak tego dokonać .